Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2008/2009

Magyar nyelv

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulóján a 6. évfolyamosok között 12. lett Bodor Dániel (6. a), a nyolcadikosok közül hatodik lett Bérci Andrea (8. b), kilencedik Tóth Alexandra (8. b), tizenegyedik Szalai Adrienn (8. a) és tizenkettedik Riener Gabriella (8. a)

Bendegúz megyei anyanyelvi versenyen 4. helyezést ért el Szodfridt Boglárka.

városi anyanyelvi versenyen 2. helyezett lett a 4. b osztály csapata (Schopf Barnabás, Pesthy Zsófi, Posta Martin), 4. lett a 4. a csapata (Kitley Dalma, Nagy Karolina, Szakály Lili)


Magyar irodalom

A Haller-iskolában rendezett városi vers-és prózamondó versenyen a következő eredmények születtek:

2. évfolyam, próza
1. hely Magyar Rebeka2. a
3. évfolyam, vers
különdíj Piller Kata3. a
5-6. évfolyam, vers
2. hely Csöllei Anna6. a
3. hely Ellenrieder Míra5. a
7-8. évfolyam, vers
1. hely Szalai Áko8. a
7-8. évfolyam, próza
1. hely Rozs Franciska8. b
2. hely Szalai Adrienn8. a

Móra-iskola vers- és prózaíró versenyén 1. helyezett lett Thullner Emília, 3. helyezést pedig Gősi Máté ért el. Különdíjat kapott Kovács Gábor. Mindannyian a 2. b osztály tanulói.Móra-iskola versmondó versenyén első lett Rozs Franciska (8. b)

„Könyvekkel a galaxisban” akadályversenyen tanulóink a következő eredményeket érték el:
5. évfolyam
1. helyezett lett az 5. b csapata: Rácz Gergő, Szentmihályi Dániel, Szilágyi Szabolcs
6. évfolyam
3. helyezést ért el a 6. a csapata: Csőrés Luca, Makai Kendra, Schopf Márton
7. évfolyam
1. helyezett lett a 7. a csapata: Nagy Annamária, Nagy Bálint, Olasz Evelin
8. évfolyam
Megszerezte a győzelmet a 8. b csapata: Bérci Andrea, Rozs Franciska, Tóth Alexandra


Idegen nyelv

A Megyei Német Országismereti Versenyen a következő eredmények születtek:
5. évfolyam
2. hely: Beck Gergely, Kleé Gergely, Szentmihályi Dániel
4. hely: Kovács Anita, Radák Írisz, Szodfridt Júlia
6. évfolyam
3. hely: Bodor Dániel, Farkas Dóra, Makai Kendra
4. hely: Csőrés Luca, Horváth Anna, Schopf Márton 7. évfolyam
2. hely: Cséfalvay Bálint, Horváth Petra
3. hely: Miks Dominika, Tintér Boldizsár, Vida Tamás
8. évfolyam
4. hely: Józsa Máté, Riener Gabriella, Szalai Adrienn
5. hely. Bérci Andrea, Rongits Noémi, Tóth Alexandra

Az Oxford megyei angol verseny írásbeli és szóbeli eredménye alapján (169 tanulóból): 4. helyezett lett Polónyi Milán (5. b), hetedik Rácz Gergő (5. b) és tizedik Süli Tekla (5. a)

A Móra-iskola által rendezett Schiller versmondó versenyen 2. lett Rozs Franciska (8. b)


Történelem

2008. október 22-én rendezték meg az ’56-os kaszinó vetélkedőt, melyen iskolánk az általános iskolai kategóriában az első három helyet szerezte meg. 1. lett a Lázár Norina, Tóth Alexandra, Zadravec Vivien alkotta csapat.
2. helyezést értek el: Bérci Andrea, Freimann Dóra, Rozs Franciska 
3. helyezést szereztek: Józsa Máté, Riener Gabriella, Szalai Adrienn

megyei történelem versenyen 5. helyezést ért el Bérci Andrea (8. b), 7. lett Freimann Dóra (8. a), 9. Böhm Róbert (7.a) és 12. Hunyaddobrai András (7. a)

„48-as kaszinó és történelmi játék” vetélkedőn:
1. helyezett lett a Böhm Róbert, Cséfalvay Bálint, Hunyaddobrai András összeállítású csapat (7.a).
2. lett a 7. b csapata: Németh Máté, Tintér Boldizsár, Vida Tamás.
3. lett a 7. a osztályosok lánycsapata: Olasz Evelin, Szabó Kinga, Szilágyi Regina.


Matematika

A Bolyai matematikaversenyen:

  • Egyéniben első lett Posta Martin (4. b) és Szentmihályi Dániel (5. b), 2. helyet szerzett Kitley Dalma (4. a) és Devecz Tibor (4. b) illetve harmadik lett Schopf Barnabás (4. b)

  • Csapatban második lett a 4. és az 5. évfolyam és harmadik a 7. és 8. évfolyam csapata


Természetismeret, biológia

városi elsősegélynyújtó versenyen 4. lett az iskola csapata. (Hegedűs Martina, Nagy Annamária, Nagy Bálint, Nagy Martina, Pomsár Klaudia 7. a)

Kaán Károly országos természet- és környezetismereti versenyen 2. helyezett lett Németh Kristóf (6. b)

Hermann Ottó biológia verseny megyei fordulóján 6. lett Kovács Levente (7.b)

A Mosonmagyaróvári Környezetvédő Egyesület Föld-napi vetélkedőjén első helyezést szerzett az iskola csapata: Kovács Levente, Lapincs Mátyás (7.b), Winkler Krisztián, Böhm Róbert, Cséfalvay Bálint, Hunyaddobrai András (7. a)

Az Apáczai Kiadó által szervezett természetismeret tantárgy tanulmányi versenyének országos döntőjén 12. helyezést ért el Kelemen Laura 2. b.


Informatika

városi informatikaversenyen első lett a hatodikosok csapata (Fenyvesi Péter, Kovács Róbert, Nagy Gergely),
negyedikek lettek a nyolcadikosok (Duics Péter, Nagy Dániel, Szokoli Dávid)


Közlekedési verseny

megyei kerékpáros közlekedési versenyen második lett Nagy Szabina (8. b), így az országos döntőbe is bejutott. Posta Martin (4. b) ötödik helyezést ért el.


Ének

városi népdaléneklési versenyen iskolánkból 11 fő vett részt. (Ez az országos kiírású verseny egyben minősítő is, tehát mindenkit „besorolnak” arany – ezüst – bronz szerint.)

3.aTóth Ágnesarany
Galgóczi Annaezüst
Gergely Rebekaezüst
3.bSzodfridt Boglárkaezüst
4.aGellér Biankaarany
Nagy Karolinaarany
Kisegyüttes : Gellér Bianka – Nagy Karolinarany
5. aSzodfridt Júliaarany
Bodor Tündearany
Tóth Gáborarany
8.aSzalai Adriennarany
8. bZadravec Vivienezüst

„Naprakész” komplex tanulmányi verseny, Győr

megyei fordulóba jutott Nagy Karolina (4.a), Szalai Adrienn (8.a) ill. a Gellér Bianka-Nagy Karolin ( 4.a) kisegyüttes. Mindhárom „formáció” EZÜST minősítést kapott.

 Farkas Fanni Júlia 2. b osztályos tanuló 3. helyezést ért el Lukácsi Levente 3. b osztályos tanuló 4. helyezést ért el