Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális


-----------

Napközi házirendje

-----------

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

-----------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

-----------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2017/2018

2017/2018-as tanév versenyeredményei

 

Magyar nyelv

 

Gerencsér Éva magyar nyelvi verseny megyei fordulóján első lett Salamon Emese (4.b).

 

Mosonszolnokon rendezett Tankerületi helyesírási és nyelvhelyességi versenyen 1. helyezést ért el Zsitny Melinda 5.b osztályos tanuló.

 

Nyelvész verseny megyei fordulójának eredményei:

3. évfolyam Nagy Lehel Csaba 4. helyezett

4. évfolyam Salamon Emese és Tuba Regina 4. helyezett

5. évfolyam Stárits Tamás 6. helyezett

6. évfolyam Zajácz András 1. helyezett (országos 17.)

8. évfolyam Lang Laura 5. helyezett

 

Bolyai anyanyelvi csapatverseny körzeti fordulójának eredményei:

3.évfolyam 5.hely Nagy Lehel Csaba, Papp Vince Levente, Rámháp Csenge, Vitéz Katica Anna (3.a)

4.évfolyam 2.hely Németh Laura, Ocskay Attila, Salamon Emese, Tornóczi Szofi (4.b)

5.évfolyam 5.hely Palkovits Róbert, Stárits Tamás, Varga Levente, Zsitny Melinda (5.b)

Magyar irodalom

A városi vers - és prózamondó verseny eredményei:

2.évfolyam

2.hely Deczky Ramóna 2.a

3.hely Dobos Dominik 2.b

különdíj Kószás Zalán 2.b

3.évfolyam

különdíj Posta Hanna 3.b

4.évfolyam

különdíj Rémay-Grafl Fanni 4.a

Cselley-házban megrendezett "Szabó Magda és az Abigél" c. csapatversenyen első lett a 8.a csapata: Budai Kristóf, Kovács Krisztina, Meszlényi Regina, Nagy Kristóf, Szabó Bence.

Móra meseíró pályázat eredményei:

1.hely Fazekas Sára 3.a

2.hely Nagy Lehel Csaba 3.a

3.hely Kocsis Hajnal 3.a

 

Fekete-iskola kompetencia alapú irodalmi vetélkedőjén első lett a 4.b csapata: Salamon Emese, Schopf Dalma, Vargyas Ádám.

történelem

Az „Éljen a magyar szabadság!” történelmi csapatverseny ujhelyis eredményei:

7. évfolyam:

1.   Lakatos Csilla, Oláh Lilla, Kelemen Dorka 7.a

2.   Tukovics Tamás, Wieger Balázs, Balázs Erik 7.a

3.   Bekő Levente, Rabay Bendegúz, Koszonits Patrik 7.b

8. évfolyam

1.   Czafik Kincső, Kovács Nelli, Vitéz Donatella 8.b

2.   Lang Laura, Szokolics Richárd, Zadravec Julián 8.a

3.   Malicsek Dominik, Németh Olivér, Varga Dominik 8.b

 

"Az ókor titkai" interaktív történelmi csapatverseny ujhelyis eredményei:

1.   Szalay Rómeó, Tolnai Márton, Zajácz András 6.b

2.   Frint-Füsi Balázs, Sági Lóránt, Sölétormos Dávid 6.b

3.   Benyus Laura, Lepsényi Zsolt, Proity Kinga 6.b

Matematika

városi Bolyai matematika versenyen első lett Stárits Tamás (5.b), második Balázs Ábel (4.a).

Bolyai matematika csapatverseny körzeti fordulójának eredményei:

4.évfolyam

2.hely Balázs Ábel, Harsányi Marcell, Salamon Máté, Zsinka Péter 4.a

6.évfolyam

6.hely Benyus Laura, Fazekas Ákos, Szalay Rómeó, Zajácz András 6.b

 

Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei fordulóján harmadik lett Balázs Ábel (4.a)

 

 

Holenda Barnabás matematikaverseny regionális fordulójának eredményei:

5.hely Ocskay Attila 4.b

5.hely Harsányi Marcell 4.a

6.hely Balázs Ábel 4.a 

3.hely 4.ab csapata

rajz

Az "Ártéri erdeink" alkotói pályázaton második lett a 4.a csapata: Biewald Nóra, Horváth Lili, Kovács Luca, Lengyel Alexandra, Rémay-Grafl Fanni, Szilvási Erik.

Az "Erdők-mezők vadvirága" országos rajzversenyen második lett Csik Nikoletta 8.b osztályos tanuló.

ének

 

Barsi Ernő megyei népdaléneklési minősítő verseny területi fordulójának eredményei:

Rubi Bence 1.a – ezüst fokozat

Biró Mira 4.a – ezüst fokozat

Horváth Lili 4.a – ezüst fokozat

Gyetykó Márk 4.a – ezüst fokozat

Csimota énekegyüttes – kiemelt arany fokozat, továbbjutott a megyei fordulóba, ahol arany minősítést kapott.

 

Tiszán innen, Dunán túl országos népdaléneklési minősítő verseny területi fordulójának eredményei:

Szemenyuk Valéria 5.b – arany fokozat

Tilinkó énekegyüttes – ezüst fokozat

Szabó Bence 8.a – kiemelt arany fokozat, továbbjutott a megyei fordulóba, ahol arany minősítést kapott.

 

hegyeshalmi Lőrincze Lajos Általános Iskola által szervezett kiskörzeti minősítő népdaléneklési versenyen elért eredményeink:

Biró Mira – ezüst fokozat

Gyetykó Márk – ezüst fokozat

Szabó Bence – arany fokozat

Horváth Lili – kiemelt arany fokozat

Csimota énekegyüttes – arany fokozat

Tilinkó énekegyüttes – kiemelt arany fokozat

 

idegen nyelv

 

német megyei országismereti verseny eredményei:

5.évfolyam

3.hely Bándoli Alina, Kovács Anna, Lágler Roland (5.a)

4.hely Gergely Anna, Kóczián Kincső, Leszkovich Dávid (5.a)

6.évfolyam

5.hely Csáki Adél, Kovács Gergő (6.b)

6.hely Benyus Laura, Proity Kinga (6.b)

 

természetismeret

Bolyai Természettudományos Csapatverseny regionális fordulóján 8.lett a 4.a csapata: Harsányi Marcell, Horváth Lili, Rémay-Grafl Fanni, Zsinka Péter

A Tudásbajnokság országos döntőjén hetedik lett Nagy Lehel Csaba (3.a) (megyein első)

technika és életvitel

 

Az „Ismerem a technikai környezetemet” – technika, életvitel és gyakorlat dunántúli verseny eredményei:

5-6.korcsoport

3.hely Zajácz András 6.b

11.hely Tamás Milán 6.c

7-8.korcsoport

3.hely Szokoli Ruben 8.b

5.hely Varga Dominik 8.b

 

Az országos életvitel versenyen hetedik lett a hetedikesek csapata: Lakatos Csilla, Oláh Lilla, Zierer Izabella.

 

A "Lakóhelyem vízellátásának rövid története, ivóvizünk jelene, jövője" egyéni pályázaton harmadik lett Tolnai Péter (7.b).

 

egyéb

A Magyarország bajnokság ujhelyis eredményei:

1. hely: Honfoglaló pulik: Németh Laura, Salamon Emese, Tornóczi Szofi

2. hely: Gyulai kolbászok: Balázs Ábel, Gyetykó Márk, Kovács-Csomor András

3. hely: Pick-falatkák: Gaszner Dániel, Ocskay Attila, Szabó Levente

Timaffy László megyei néprajzversenyen első lett a Budai Kristóf, Kovács Krisztina, Meszlényi Regina alkotta 8.a osztályos csapat.

HEBE Kft. Mindent a lovakról c. országos csapatversenyén ötödik lett a 4. a csapata: Grieszmayer Adelina, Horváth Lili, Rémay-Grafl Fanni, Tuba Regina.

FIÓK Ki mit tud-on az első helyet és a közönségdíjat szerezte meg a felsős táncosok csoportja, a Soulfire.

 

A Nimbusz 5000 csapat (Sági Lóránt, Szalay Rómeó, Zajácz András 6.b) 310 csapatból 15. helyen végzett a Harry Potter versenyen, így bejutottak az országos döntőbe.

 

Az Aqua Kft. víz világnapi fotópályázatán második lett Závori Gábor (7.b).

 

A Sepsiszentgyörgyön megrendezett Csillagösvényen c. interdiszciplináris tanulmányi vetélkedőn első lett a harmadikosok csapata: Kovács Levente, Nagy Lehel Csaba, Papp Vince.

 

sport

A szeptember 28-án megrendezett Ujhelyi mezei futóverseny ujhelyis eredményei:

I. korcsoport fiú

1.hely Kovács Levente 3.b

2.hely Takács Zsombor 2.a

III. korcsoport fiú

2.hely Leszkovich Dávid 5.a

3.hely Szabó Kevin 6.a

III. korcsoport lány

1.hely Gergely Anna 5.a

IV. korcsoport lány

2.hely Baranyai Nikolett 6.c

 

Az Atlétika Diákolimpia megyei fordulójának eredményei:

Távolugrás: Szabó Kevin 1.hely, az országos fordulón 7.hely

Magasugrás: Horváth Balázs 2.hely

4x1000m váltó: Horváth Balázs, Szokolics Richárd, Nagy Kristóf, Németh Olivér 2.hely

4x100 váltó: Leszkovich Dávid, Szabó Kevin, Kovács Bendegúz, Végh Csanád 3.hely

Körzeti Atlétika Diákolimpia - eredmények:

III. kcs. fiú csapat 1. hely (Szabó Kevin, Wurm Levente, Leszkovich Dávid, Végh Csanád, Kovács Bendegúz, Szalai Dávid)

A csapat a megyei fordulón 3. helyet ért el.

IV. kcs. lány csapat 3. hely (Baranyai Nikoletta, Bánfalvi Liza, Földes Anna, Nagy Dorina, Kerekesova Bianka, Volter Evelin)

Egyéni összetett:

Szabó Kevin 1. hely , a megyei fordulón 2. hely

Baranyai Nikoletta 2.hely

Varga Levente 2. hely

4X100 m váltó:  III.kcs fiú 1. hely (Leszkovich Dávid, Végh Csanád, Wurm Levente, Szabó Kevin)

IV. kcs. lány 3. hely (Baranyai Nikoletta, Bánfalvi Liza, Nagy Dorina, Földes Anna)

4X1000 m váltó: IV. kcs. fiú 1. hely (Horváth Balázs, Tolnai Péter, Németh Olivér, Nagy Kristóf)

60 m: Wurm Levente 3. hely

100 m: Baranyai Nikoletta 2. hely

600 m: Leszkovich Dávid 2. hely

Magasugrás: Horváth Balázs 2. hely

Távolugrás: Szabó Kevin 1. hely

 

A Fekete-iskola által szervezett városi alsós ügyességi verseny eredményei:

2.hely: Lancz Luca, Domokos Gergő, Bab Lilien, Vaskovics Csaba

3.hely: Tolnai Fanni, Kovács Levente, Imre Olivér, Baranyai Léna

 

A Diákolimpia Mezei Futóverseny eredményei

2.kcs.: fiú csapat: 3.hely (Papp Vince Levente, Ocskay Attila, Czafik Barnabás, Csák Antal)

3.kcs.: fiú csapat: 1.hely (Tóth Gábriel 2. helyLeszkovich Dávid 3.hely, Szabó Kevin 5.hely, Magyar Mátyás 13.hely)

   lány csapat: 2.hely (Gergely Anna 1.hely, Vaskovics  Nina 6.hely, Köpcsényi Laura 14.hely, Szilágyi Júlia 18.hely)

4.kcs.: fiú csapat: 2.hely (Szokolics Richárd 2.hely,Tóth Márk 10.hely, Németh Olivér 15.hely, Horváth Balázs 16. hely)

   lány csapat: 2.hely (Baranyai Nikolett 2.hely, Volter Evelin 10.hely., Kiss Izabella 12.hely, Földes Anna 20.hely)

 

A 2018-as Ifjúsági Volután a 2005-2006. évben született korosztály 200 méteres mix futamán iskolánk versenyzői, az Ujhelyi Sárkányok ezüstérmet szereztek.

 

Iskolánk focicsapata a Haller Kupán 2. helyezést ért el, és a gólkirályi címet is diákunk, Szalai Dávid érdemelte ki.  

 

A Kölyökatlétika versenyen iskolánk csapatai az I.korcsoportban 1. helyezettek, a II. korcsoportban 3. helyezettek lettek.

I. korcsoportos csapat: Varga Simon, Baranyai Bettina, Vaskovics Csaba, Iván Kamilla, Káldi Nikolett, Szabó Bálint, Serfőző Dávid, Éder Dominik

II. korcsoportos csapat: Szalay Hanna, Gyetykó Márk, Bekő Zsófia, Káldi Botond, Mogyorósi Dominik, Győri Zalán, Domokos Gergő, Lőrincz Bálint

Grósz Tibor emlékére rendezett serdülő labdarúgó torna eredményei:

II. korcsoportos csapat - második hely

III. korcsoportos csapat - második hely

Varga Levente – gólkirály

Végh Csanád – legjobb kapus