Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2015/2016

magyar nyelv

A  Nyelvünk és otthonunk irodalmi és nyelvhasználati csapatversenyen harmadik helyezést ért el a 8.c csapata: Csöllei Bálint, Kállai Csenge, Király Kornél, Kocsis Kata. 

Bolyai anyanyelvi csapatverseny körzeti fordulóján a következő eredmények születtek:

2. hely 3.b osztály Győri Gréta Júlia, Kóródi Nóra, Sztranyovszky Szabina, Zsitny Melinda

2. hely 4.b osztály Benyus Laura, Kovács Gergő, Szalay Rómeó, Zajácz András

4. hely 4.c osztály Tamás Milán, Váczi Kristóf, Végh Csanád, Zentai Laura

2. hely 5.a osztály  Farkas Fióna, Guba Réka, Proity József, Smuk Abigél

1. hely 5.b osztály  Kettinger Rebeka, Kóródi Vencel, Neuberger Melinda, Zierer Izabella (országos 16.hely)

1. hely 8.b osztály Gaál Fanni, Litresits Petra, Miholics Hanna, Németh Martina (országos 15.hely)

Nyelvész verseny megyei fordulónak eredményei:

2. évfolyam

3. hely Ocskay Attila

7. hely: Salamon Emese

4. évfolyam

4. hely Zajácz András

5. évfolyam

7. hely Ágoston Eszter

 

magyar irodalom

A Kulturális Egyesület versmondó versenyén első lett Mészáros Dóra (7.a).

 

Fekete-iskola kompetencia alapú irodalmi vetélkedőjének eredményei:

3-4.osztály

1.hely Kóródi Nóra, Sztranyovszky Szabina, Zsitny Melinda (3.b)

7-8.osztály

3.hely: Kaltenecker Vanda, Klena Lili, Novánszky Petra (7.a)

Haller-iskola vers – és prózamondó versenyén a következő eredmények születtek:

3-4. évfolyam, vers

1. hely: Köpcsényi Laura (3.b)

5-6. évfolyam, vers

3. hely: Guba Réka (5.a)

5-6. évfolyam, próza

különdíj: Ágoston Eszter (5.b)

7-8. évfolyam, vers

3. hely: Németh Laura (8.c)

 

történelem

„Az ókor titkai” történelmi vetélkedőn az ujhelyis csapatok a következő eredményt érték el:

1.hely: Friesz Benjamin, Szokoli Ruben, Van Baggem Márkó (6.b)

2.hely: Malicsek Dominik, Németh Olivér, Varga Dominik (6.b)

3.hely: Horváth Boglárka, Kovács Nelli, Vitéz Donatella (6.b)

„Mesterségek és remekművek” honismereti vetélkedőn a következő eredmények születtek:

5-6. korcsoport:

2.hely: Horváth Kata, Szalai Réka, Szodfridt Zsófia (6.a)

7-8. korcsoport

1.hely: Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel (8.c)

különdíj: Knauz Anna, Miholics Hanna, Zierer Rozália (8.b)

Az „Éljen a magyar szabadság!” vetélkedő eredményei:

7. évfolyam:

1. hely: Kaltenecker Vanda, Klena Lili, Mészáros Dóra

2. hely: Böhm Károly, Kocsis Levente, Nagy Richárd

3. hely: Király Lilla, Novánszky Petra, Vaskovics Liza

8. évfolyam:

1. hely: Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel

2. hely: Sóki Anita, Thullner Eszter, Xia Ke Xin

3. hely: Knauz Anna, Miholics Hanna, Tánczos Réka

 

matematika

Bolyai matematika csapatverseny körzeti fordulóján 2. helyezést ért el a 4.b csapata: Fazekas Ákos, Kovács Gergő, Szalay Rómeó, Zajácz András. Negyedikek lettek a 3.a-sok: Bándoli Alina Vivien, Boros Szilveszter Kornél, Lágler Roland Péter, Takács Fruzsina.

városi Bolyai matematikaverseny eredményei:

egyéni 1.hely: Zajácz András (4.b)

csapat 1.hely: Zajácz András (4.b), Kovács Gergő (4.b), Zentai Laura (4.c) 

Holenda Barnabás Regionális Matematika Verseny eredményei a következők:

8.hely: Harsányi Marcell 2.a

9.hely: Ocskay Attila 2.b

5.hely: Palkovits Róbert: 3.b

7.hely: Dömötör Bence 4.a

5.hely: Zajácz András 4.b

Kovács Margit Megyei Matematikai Rejtvényfejtő verseny

9. helyezés - Zajácz András 4.b

 

 

ének

A hegyeshalmi Lőrincze Lajos Általános Iskola által rendezett járási népdaléneklési versenyen második lett Szodfridt Zsófia (6.a).

Barsi Ernő megyei népdaléneklési minősítő verseny területi fordulóján a következő eredmények születtek:

Ágoston Eszter 5.b osztály EZÜST

Tiszán innen-Dunán túl országos népdaléneklési minősítő verseny területi fordulóján elért eredmények:

Kállai Csenge 8.c osztály ARANY

Kránitz Nelli 8.b osztály ARANY

egyéb

Cziráki Lajos megyei komplex képzőművészeti verseny megyei döntőjén 1. helyezést ért el Kállai Csenge (8.c)

Az életvitel verseny megyei fordulóján 3. helyezett lett a 8.b csapata: Sóki Anita, Thullner Eszter, Xia Ke Xin

A Haller-iskola BIT bajnokságának eredményei:

6. évfolyam, csapat

3. hely: Horváth Kata, Kecskés Gergő, Varga Dominik

8. évfolyam, csapat

3. hely: Bocz Ádám, Kiss Kristóf, Roth Gábor 

„Fiatalok az épített és természeti környezet védelméért” című pályázaton az 5.a csapata (Farkas Fióna, Guba Réka, György Evelin, Kelemen Dorka, Lakatos Csilla, Proity József, Smuk Abigél, Szabó Míra, Vajas Viola) különdíjat kapott.

Az Aqua rajzpályázatán 3. helyezést ért el Lakatos Csilla (5.a).

 Timaffy László megyei néprajzverseny eredményei:

5-6. korcsoport

1. hely: Horváth Kata, Miholics Réka, Szalai Réka

7-8. korcsoport

1. hely: Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel

 

A Tudásbajnokság megyei döntőjének eredményei:

Papp Julianna Virág (3.a) anyanyelv 11.hely, irodalom, szövegértés 11.hely

Papp Zsuzsanna Flóra (3.a) anyanyelv 5.hely, irodalom, szövegértés 6.hely

Sztranyovszky Szabina (3.b) anyanyelv 1.hely (országosra jutott)

Szalay Rómeó (4.b) anyanyelv 13.hely

Tamás Milán (4.c) anyanyelv 14.hely

Tolnai Márton (4.b) anyanyelv 11.hely

A Magyarország bajnokság ujhelyis eredményei:

1. helyezett

Csabai kolbÁSZOK (Benyus Laura, Roth Anna, Frint-Füsi Balázs 4.b) 

2. helyezett

Magyar pálinkák (Fazekas Ákos, Kovács Gergő, Pozsgai Huba 4.b) 

3. helyezett

Puskás Ferenc fiai ( Sági Kristóf, Szabó Kevin, Wurm Levente 4.a)

PINDÚR-PANDÚR közlekedési verseny városi és megyei fordulóján első lett (és országosra jutott) a 2.b csapata (Gaszner Dániel, Holényi Levente, Horváth Benjamin, Lőrincz Bálint, Makai Balázs, Ocskay Attila, Szabó Levente, Visy Márk.)

sport

Az Ujhelyi-iskola mezei futóversenyén tanulóink a következő eredményeket érték el:

II. korcsoport fiú – 5. hely: Tolnai Levente, 6. hely: Dömötör Bence 10. hely: Sági Lóránt

II. korcsoport lány – 2. hely: Gergely Anna, 5. hely: Farkas Fióna

III. korcsoport fiú – 4. hely: Korner Attila, 8. hely: Kóródi Vencel

IV. korcsoport fiú – 1. hely: Hahn Vencel

IV. korcsoport lány – 6. hely: Czingráber Fanni, 8. hely: Németh Martina

Fekete-iskola alsós ügyességi versenyén második helyezést ért el a Boros Szilveszter (3.a), Gaál Lúcia (4.a), Tolnai Fanni (2.b) és Gaszner Dániel (2.b) összeállítású csapat. Másik csapatunk a harmadik helyezést szerezte meg. Tagjai: Végh Csanád (4.c), Lengyel Nikolett (4.b), Németh Laura (2.b), Harsányi Marcell (2.a).

Diákolimpia mezei futóverseny eredményei:

egyéni:

II. kcs. Gergely Anna 1. hely

           Szilágyi Júlia 2. hely

IV. kcs. Nagy Milán 3.hely

csapat

I.kcs. lány csapat 3. hely (Czefferner Panna, Németh Laura,Tolnai Fanni, Kovács Sára)

I.kcs. fiú csapat 3. hely ( Makai Balázs, Gasztner Dániel, Salamon Máté, Kovács-Csomor Ádám)

II. kcs lány csapat 2.hely (Gergely Anna, Szilágyi Júlia, Papp Júlia, Papp Zsuzsanna)

III.kcs. lány csapat 2. hely (Bánfalvi Liza, Válint Adél, Lukácsi Lenke, Sóki Dorina)

IV.kcs lány csapat 2. hely (Fekete Fanni, Horváth Renáta, Németh Martina, Czingráber Fanni)

IV. kcs fiú csapat 3. hely (Nagy Milán, Király Kornél, Hahn Vencel, Palenik Vendel)

Atlétika Diákolimpia körzeti verseny eredményei:

II. kcs. Fiú csapat (Végh Csanád, Szabó Dávid, Ábrahám Nikolasz, Szabó Kevin, Tolnai Levente, Wurm Levente) 2. hely

Egyéni összetett: Szabó Kevin 1. hely

III. kcs. Lány csapat (Szalai Réka, Bánfalvi Liza, Lukácsi Lenke, Szodfridt Zsófia, Sóki Dorina, Nagy Dorina) 3. hely

Egyéni összetett: Szalai Réka 3. hely

IV. kcs. Lány csapat (Fekete Fanni, Bánfalvi Anna, Németh Martina, Sóki Anita, Litresits Petra, Takács Anna) 2. hely

IV. kcs. Fiú csapat (Csöllei Bálint, Nagy Milán, Palenik Vendel, Hahn Vencel, Király Kornél, Tamás Dávid) 3. hely

4X100 váltó1. hely (Szalai Réka, Bánfalvi Liza, Lukácsi Lenke, Szodfridt Zsófia)

                    2. hely (Fekete Fanni, Bánfalvi Anna, Németh Martina, Sóki Anita)

                   2. hely (Sipos Bence, Szokolics Richárd, Németh Olivér, Kóródi Vencel)

Távolugrás: Fekete Fanni 1. hely

Súlylökés: Németh Martina 2. hely

Magasugrás: Nagy Dorina 1. hely

60 m: Szalai Réka 1. hely

           Bánfalvi Liza 2. hely

100 m: Bánfalvi Anna 1. hely

600 m: Szokolics Richárd 2. hely

1500 m: Nagy Milán 3. hely

Atlétika Diákolimpia megyei verseny eredményei:

II.kcs.

Egyéni összetett: Szabó Kevin 1. hely (országosra jutott)

III.kcs.

4X100 váltó2. hely (Szalai Réka, Bánfalvi Liza, Lukácsi Lenke, Szodfridt Zsófia)

60 m: Szalai Réka 1. hely (országosra jutott)

          Bánfalvi Liza 2. hely

magasugrás: Horváth Balázs 2. hely