Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Étlap

Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2011/2012

Magyar irodalom

Móra-iskola által rendezett Kosztolányi versmondó versenyen az 5-6. osztályos korcsoportban első helyezést ért el Piller Katalin (6.a). A 7-8. osztályos korcsoportban második lett Ellenrieder Míra (8.a).

Kulturális Egyesület által szervezett versmondó versenyen első lett Ellenrieder Míra (8.a).

Gyurkovics emlékversenyen a 8. a csapata első helyezést ért el (Ellenrieder Míra, Mrekva Melissza, Süli Tekla, Szodfridt Júlia, Vajas Katinka).

Haller-iskola által megrendezett olvasóversenyen első lett az 5. a (Bocz Rebeka, Drobilits Eszter, Magyar Rebeka), a 6. a (Giczi Alexandra, Holló Kata, Tóth Ágnes) és a 8. a (Ellenrieder Míra, Süli Tekla, Szodfridt Júlia) osztályok csapata.

Haller-iskola által szervezett vers-és prózamondó versenyen a következő eredmények születtek:

1-2. osztályos korcsoport – vers
1. helyHorváth Kata(2.a)
2. helyLakatos Csilla(1.a)
1-2. osztályos korcsoport - próza
1. helyKondor Balázs(1.a)
5-6. osztályos korcsoport - vers
1. helyPiller Katalin(6.a)
3. helyTomsics Virág(5.a)
3. helyMagyar Rebeka(5.a)
7-8. osztályos korcsoport – vers
3. helyEllenrieder Míra(8.a)

Magyar nyelv

Bolyai anyanyelvi csapatverseny körzeti fordulóján első lett az 5. b csapata (Farkas Fanni Júlia, Novák Adrienn, Schopf Borbála, Thullner Emília Ágnes). Az országos döntőn 10. helyezést értek el. 8. helyen végzett a 4. c csapata (Borbély Bence, Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel), 10. helyezett lett a 3. a csapata (Lakatos Balázs, Házi Máté, Tolnai Boglárka, Farkas Flóra)

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára 3 tanulónk jutott be. Közülük Schopf Borbála (5.b) 7. helyezett lett.

Nyelvész verseny megyei fordulója
1. aProity József4. hely
1. aFarkas Fióna15. hely
1. bKóródi Vencel10. hely
2. aSzabó Bence4. hely
3. aFarkas Flóra18. hely
3. aIllés Tamás23. hely
A Kisiskolások anyanyelvi és zenei vetélkedőjén az iskolai csapatok közül:
1. hely:4. c(Kállai Csenge, Palenik Vendel, Kovács Antónia)
2. hely:4. b(Kránitz Nelli, Németh Martina, Miholics Hanna)
3. hely:4. a(Hahn Vencel, Komló Eszter,Pénzes Petra)

Történelem

„Moson vármegye a századfordulón” című vetélkedőn az ujhelyis csapatok közül első lett a 8. a csapata (Ellenrieder Míra, Sarok Gabriella, Süli Tekla, Szodfridt Júlia), második helyezést ért el a 8. b csapata (Németh Flóra, Paulik Barbara, Rácz Gergő, Szilágyi Szabolcs).

Az ’56-os kaszinó történelmi vetélkedőn első lett a 8. a csapata (Bodor Tünde, Egyed Bianka, Sarok Gabriella). A második helyen szintén 8. a-s csapat végzett (Ellenrieder Míra, Süli Tekla, Szodfridt Júlia). A 8. b csapata (Németh Flóra, Paulik Barbara, Rácz Gergő) a harmadik helyet szerezte meg.

Az ’48-as kaszinó történelmi vetélkedőn első lett a 8. a csapata (Ellenrieder Míra, Süli Tekla, Szodfridt Júlia).

Matematika

A városi Bolyai matematikaversenyen a következő eredmények születtek:

Egyéni:
4. évfolyam
1. helyNémeth Martina
2. helyBorbély Bence
6. évfolyam
3. helyGiczi Alexandra
7. évfolyam
1. helyPosta Martin
2. helyKóródi Márton
Csapat:
4. évfolyam: 1. hely
6. évfolyam: 1. hely
7. évfolyam: 1. hely
8. évfolyam: 3. hely

Marót Rezső matematikaverseny megyei fordulójára két tanulónk jutott be. Giczi Alexandra (6.a) hetedik helyezést ért el.

Holenda Barnabás matematikaverseny
Egyéni:
7. hely: Sebők Mátyás (3.a)
Csapat:
5. hely: 3. a csapata (Sebők Mátyás, Bakcsy-Magyarosi Márk, Házi Máté)

Bolyai matematikai csapatverseny körzeti fordulóján hatodik lett a 3. a csapata (Szentmihályi Natália, Sebők Mátyás, Zajácz Réka, Farkas Flóra Borbála), ötödik a 4. a csapata (Borbély Bence, Csöllei Bálint, Palenik Vendel, Roth Gábor)

Zrínyi Ilona megyei matematikaversenyen Farkas Fanni (5.b)16. helyezést ért el, az ötödikes csapat pedig nyolcadik lett.

Naprakész

7. hely: Farkas Flóra, Tolnai Boglárka (3.a)

Rajz

Cziráki Lajosról elnevezett megyei komplex képzőművészeti versenyen 2. lett Lakatos Csilla (1.a), harmadik Lakatos Balázs (3.a).

Néprajz

Timaffy Lászlóról elnevezett megyei néprajzversenyen 1. lett a 6. a csapata (Galgóczi Anna, Németh Fanni, Varga Boglárka), 2. helyezést ért el a 4. c-s csapat (Kállai Csenge, Palenik Vendel, Roth Gábor).

Idegen nyelv

Fekete-iskola által rendezett német országismereti versenyen első lett az 5. a csapata: Bocz Rebeka, Drobilits Eszter, Magyar Rebeka.

Fekete-iskola által rendezett angol versmondó versenyen a következő eredmények születtek:

3. évfolyam1. hely:Bakcsy-Magyarosi Márk
2. hely:Kóródi Lőrinc
4. évfolyam1. hely:Borbély Bence
Különdíj:Kovács Antónia
5. évfolyam1. hely:Farkas Fanni
6. évfolyam1. hely:Tóth Ágnes

Az Oxford megyei angol versenyen az írásbeli és szóbeli fordulók után a következő eredmények születtek:
5. évfolyam
Patonai Csenge 8. hely, Gősi Máté 8. hely
6. évfolyam
Gyimóthy Zsófia 4. hely, Vajthó Réka 5. hely, Tóth Ágnes 6. hely
7. évfolyam
Kóródi Márton 6. hely
8. évfolyam
Rácz Gergő 5. hely

Informatika

A Haller-iskola által megrendezett BIT bajnokságon az 5-6. évfolyam csapata (Magyar Rebeka 5.a, Giczi Alexandra 6.a, Wisztercill János 6.a) harmadik helyezést ért el. Egyéniben második lett Wisztercill János.

Fizika

Simonyi Károly megyei fizikaversenyen Schopf Barnabás (7.b) 6. helyezett lett, Kóródi Márton (7.b) pedig a hetedik helyet szerezte meg.

Ének-zene
városi népdaléneklési versenyen a következő eredmények születtek:
Arany minősítést kaptak:
Szodfridt Zsófia(2.a)
Kállai Csenge(4.c)- Őt a megyei fordulón is arany minősítésben részesítették.
Schopf Borbála(5.b)
Grózer Bianka(6.b)
Nagy Karolina(7.a)
Kisegyüttes (Nagy Karolina, Mrekva Melissza)
Énekegyüttes
Ezüst minősítést kapott Szodfridt Boglárka (6.b), bronzot Mrekva Melissza (8.a).

Kerékpáros KRESZ verseny
Egyéni
1. hely: Posta Martin (7-8-os korcsoport)
2. hely: Novák András (5-6-os korcsoport)
2. hely: Bequiri Dominik (7-8-os korcsoport)
3. hely: Fekete Krisztián (5-6-os korcsoport)
Csapat
2. hely: Novák András, Horváth Kristóf, Nagy Mátyás, Fekete Krisztián, Sipos Dávid (5-6-os korcsoport)
2. hely: Bequiri Dominik, Szűcs Richárd, Posta Martin, Závodni Martin, Vargyas Kristóf (7-8-os korcsoport)