Alapítvány támogatása

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.

Projektek

Határtalanul - Felvidéken jártunk!

határtalanul.eu

A videónk . . .

Sulirajongó

Kompetencia alapú oktatás

TÁMOP 3.1.4/08/2-2009-0043
A kezdésLetöltés
TanórákLetöltés
"Együtt az erőszak ellen" - témahétLetöltés
Természet - és környezetvédelem - modulLetöltés
"Szeretve ismerni városunkat" - projektLetöltés
InnovációinkN/A

Comenius Projekt (2008-2010)

EURÓPAI GYEREKEK AZ ERŐSZAK ELLEN

A projekt elsődleges célja, hogy felhívja a figyelmet a világban uralkodó erőszak visszaszorítására. Célja továbbá, hogy a partneriskolák számára viselkedésnormákat, különböző hasznos technikákat dolgozzon ki az iskolai erőszak leküzdésére. Olyan tevékenységeket, szabadidős elfoglaltságokat tegyen lehetővé, amelyek a negatív érzelmek felülvizsgálatával, elhárításával segítenek a másik ember iránti tisztelet, nagyrabecsülés, bizalom kialakításában. Fontos gondolatok a másság elfogadása, a kommunikáció, önmagunk kritikus szemlélete. Mindezek megvalósításához szükségesek olyan szerepjátékok, szituációs gyakorlatok, sporttevékenységek, aktivitások, amelyek erősítik az összetartozás érzését és örömet jelentenek tanulóinknak a közös tevékenységekben.

A projekt egyik mottója: "inkább együtt, mint külön", s ami a lényeg, hogy a közös kreatív aktivitások, tevékenységek segítenek a konfliktushelyzetek megoldásában, a felhalmozódott felesleges energia levezetésében.

Fontos számunkra, hogy a különböző országok tanárai és tanulói kicseréljék játékaikat és pozitív tapasztalataikat. Ehhez természetesen hozzátartozik a rendszeres kapcsolattartás telefonon, e-mailben és koordináló találkozókon.

Comenius Pojekt (2008-2010) Letöltés

Comenius Projekt (2003-2006)

SOCRATES COMENIUS

Iskolánk 2003-ban létesített kapcsolatot egy lengyel, egy német és egy görög iskolával. Közösen vettünk részt a COMENIUS iskolai együttműködések programban.

Mottónk:
„Ich bin anders und doch wie du - ein Mensch”
„Más vagyok, - mégis mint Te - EMBER”

A program koordinátora a német partner, munkanyelve a német. A program fő célja, hogy a tanulók sokféle tevékenység keretében ismerjék meg egymás népeinek hagyományait, szokásait, mentalitását s ezeken keresztül nyitottabban közeledjenek más népek kultúrája felé is. A hat félév során azonos feladatokat oldottunk meg és cseréltük ki a produktumokat. Félévekre bontva: illusztrált fali naptárat, mesejáték feldolgozást, játékgyűjtést és annak eljátszását, szakácskönyvet, útikönyvet készítettünk. Főleg az alsó tagozatos tanulóknak szólt a meghívás, de ötödik, hatodik osztályosok is részt vettek a programban. A koordináló találkozókon megbeszéltük a teendőket, értékeltük az eredményeket, kijelöltük az új feladatokat s minden partner a saját iskolájában valósította meg azt. Az alábbi képek a projektmunkáról és eredményeiről szólnak.

Az első projektmegbeszélés az Ujhelyi iskolában 2002 őszén - Naptárkészítés

Találkozó Magdeburgban 2003 tavaszán - Naptárkísérő előkészítése

Játékos vetélkedő Magdeburgban

Készül a „projektlecsó” Borbély Renáta, Szűcs Renáta, Szalai Tamás, Lukácsi Laura, Rákóczy Katalin - az 5. a osztály

2004. november ATHÉN - koordináló találkozó

A gyűjtött s cserélt játékokat eljátszottuk.

Játékgyűjtemény készítése - A közös borítólapot mi készítettük (Tóth Otília munkája)

A készülő útikönyvhöz bejárták a tanulók a helyszíneket.

Az útikalauz borítója 2005-2006

Lengyelországi projekttalálkozó 2006-ban

A lengyel gyerekek bemutatkozása - természetesen bemutatásra került a paprika és városunk címere

A COMENIUS projekt záró kiállítása a Flesch Károly Kulturális Központban