Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2014/2015

magyar nyelv

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján második lett a harmadikosok csapata:

  • Kovács Gergő
  • Szalay Rómeó
  • Tamás Milán
  • Zajácz András

Nyelvész verseny megyei fordulóján a következő eredmények születtek: 
1. évfolyam

  • 5. hely Salamon Emese
2. évfolyam
  • 1. hely Bándoli Alina Vivien
  • 4. hely Palkovits Róbert és Sztranyovszky Szabina
3. évfolyam
  • 2. hely Zajácz András
4. évfolyam
  • 3.hely Kóródi Vencel
  • 4. hely Proity József

Czuczor Gergely nyelvművelő verseny megyei fordulóján hetedik lett Drobilits Eszter (8.a).

A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójának eredményei:

  • 2. hely Papp Imola Sára (8.b)
  • 3. hely Schopf Borbála (8.b)
  • 6. hely Tolnai Boglárka (6.a)

Kisiskolások anyanyelvi versenyén az ujhelyis csapatok a következő eredményt érték el:

  • 1. hely Ágoston Eszter, Kóródi Vencel, Zierer Izabella (4.b)
  • 2. hely Kondor Balázs, Papp Ágoston, Proity József (4.a)

magyar irodalom

Móra-iskola versmondó versenyén a következő eredményeket érték el tanulóink:

  • Németh Laura (7.c) 2.
  • Kállai Csenge (7.c) 3.

Nyelvünk és otthonunk irodalmi és nyelvhasználati csapatversenyen első helyezést ért el a 8.ab csapata:

  • Drobilits Eszter
  • Magyar Rebeka
  • Patonai Csenge
  • Schopf Borbála

A Kulturális Egyesület versmondó versenyén második lett Horváth Kata (5.a).

Móra-iskola mese- és novellaíró pályázatának eredményei:

  • Szaszák Rubina 4.a 1. hely
  • Farkas Fióna Szonja 4.a 2. hely
  • Tánczos Réka 7. b 1. hely

városi vers- és prózamondó verseny eredményei:

  • Papp Ágoston (4.a) - próza - 1. hely
  • Ágoston Eszter (4.b) - próza - különdíj

történelem

Az '56-os történelmi kaszinóvetélkedőn első lett a 8.a csapata:

  • Horváth Kristóf
  • Horváth Szilárd
  • Nagy Mátyás

'48-as kaszinó történelmi vetélkedő
első lett a 7.c csapata (Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel), és
negyedikek lettek a 7. a-sok (Kiss Kristóf, Németh Zsombor, Szele Gergő).

matematika

Bolyai Matematika Csapatverseny körzeti fordulóján a következő eredmények születtek:

  • 2. hely Kovács Gergő, Sölétormos Dávid, Szalay Rómeó, Zajácz András (3.b)
  • 4. hely Németh Ármin Nándor, Pfann Richárd, Szentgyörgyi Marcell, Tamás Milán (3.c)

A Bolyai-iskola matematikaversenyén elért eredmények:

  • második helyezést szerzett Kóródi Vencel (4.b)
  • harmadik lett Kóródi Lőrinc (6.b)

A Holenda Barnabás Megyei Matematika és Logika versenyen a következő eredmények születtek:

  • Palkovits Róbert 2.b 9. hely
  • Zajácz András 3.b 8. hely
  • Papp Ágoston 4. a 7. hely
  • Csapatban 8. helyezett lett Zajácz András, Fazekas Ákos, Szalay Rómeó

informatika

Bitbajnokság informatika verseny eredményei:

  • Kovács Gábor (8.b) egyéni 1. hely, csapat 3. hely
  • Huber Soma (8.b) csapat 3. hely
  • Horváth András (7.c) csapat 3. hely

ének

hegyeshalmi Lőrincze-iskola népdaléneklési versenyén a következő eredmények születtek:
5-6. korcsoport

  • 1. hely Szabó Bence 5.a
  • 3. hely Szodfridt Zsófia 5.a
7-8.korcsoport
  • 1.hely Kránitz Nelli 7.b

Barsi Ernő megyei népdaléneklési minősítő verseny területi fordulóján a következő eredmények születtek:

  • Ágoston Eszter 4.b osztály EZÜST
  • Kóródi Vencel 4.b osztály BRONZ
  • Szabó Bence 5.a osztály KIEMELT ARANY
  • Szodfridt Zsófia 5.a osztály EZÜST

Tiszán innen-Dunán túl országos népdaléneklési minősítő verseny területi fordulóján elért eredmények:

  • Kállai Csenge 7.c osztály ARANY
  • Kránitz Nelli 7.b osztály EZÜST
  • Czafik Ábel 7.a osztály EZÜST

egyéb

Az életvitel és gyakorlati ismeretek megyei verseny eredményei: 

csapatverseny

  • 3. hely - Kránitz Nelli, Németh Laura, Palenik Vendel
egyéni
  • 3. hely Palenik Vendel

Timaffy László megyei néprajzversenyen

  • második lett az 5. a csapata (Horváth Kata, Miholics Réka, Szalai Réka)
  • negyedik helyen végeztek a 3. b-sek (Fazekas Ákos, Lapincs Benedek, Roth Anna)

Az országos levelezős honismereti verseny eredményei:

  • Annus Álmos Botond (2.a) megyei 5. hely, országos 14.hely
  • Lágler Roland Péter (2.a) megyei 2. hely, országos 4.hely
  • Papp Zsuzsanna Flóra (2.a) megyei 6. hely, országos 16.hely
  • Horváth Simon (2.b) megyei 2.hely, országos 4.hely
  • Sztranyovszky Szabina (2.b) megyei 1.hely, országos 1.hely
  • Zsitny Melinda (2.b) megyei 4.hely, országos 8.hely
  • Kiss Karolina (3.b) megyei 4.hely, országos 15.hely
  • Tamás Milán (3.c) megyei 3.hely, országos 10.hely
  • Váczi Kristóf (3.c) megyei 3.hely, országos 10.hely

sport

Voluta 2015-ös versenyén a Kisalföld-kupát az Ujhelyi Sárkányok csapata nyerte meg.
A csapat tagjai:

  • Czafik Ábel
  • Czafik Hanna
  • Czingráber Fanni
  • Fekete Fanni
  • Gaál Fanni
  • Hanke Dorina
  • Kállai Csenge
  • Király Kornél
  • Király Roland
  • Kránitz Nelli
  • Litresits Petra
  • Nagy Emőke
  • Nagy Milán
  • Németh Martina
  • Riesner Olivér
  • Sölétormos Máté
  • Szabó Attila
  • Takács Anna
(vendégek: Gazdag Lázár, Mezei Márk, Nagy Bálint, Varga Ákos)

Az Ujhelyi-iskola által rendezett mezei futóversenyen a következő eredményeket érték el tanulóink:

  • Leszkovich Dávid (2.a) 2.hely
  • Varga Levente (2.b) 3.hely
  • Gergely Anna (2.a) 1.hely
  • Kóródi Lőrinc (6.b) 2.hely

A Fekete-iskola városi ügyességi csapatversenyén 2. helyezést ért el iskolánk csapata:

  • Boros Szilveszter (2.a)
  • Farkas Fiona (4.a)
  • Gergely Anna (2.a)
  • Kondor Balázs (4.a)

A Magyar Evezős Szövetség 2014. évi Sport XXI. diákranglista versenyén 2. helyezést ért el iskolánk csapata:

  • Válint Adél 5.a
  • Király Lilla 6.b
  • Király Kornél 7.c

A mosonmagyaróvári kistérségi ergométer döntőn a következő eredmények születtek:
2000. korcsoport fiú

  • 1. hely Köppe Márk 8.b
  • 2. hely Riesner Olivér 8.b
  • 2000. korcsoport lány
  • 4. hely Paulik Melinda 8.a
2001. korcsoport fiú
  • 6. hely Németh Zsombor 7.a
2001. korcsoport lány
  • 1. hely Nagy Regina 8.a
  • 3. hely Németh Martina 7.b
  • 5. hely Horváth Renáta 7.c
  • 6. hely Drobilits Eszter 8.a
2003. korcsoport fiú
  • 6. hely Korner Attila 6.b
2003. korcsoport lány
  • 5. hely Nagy Dorina 5.b
2004. korcsoport fiú
  • 3. hely Fazekas Somló 5.a
  • 4. hely Kóródi Vencel 4.b

Diákolimpia Városi Mezei Futóverseny eredményei

  • I.kcs.: Gergely Anna 1. hely Köpcsényi Laura 2. hely
  • I.kcs. lány csapat 2. hely (Gergely Anna, Köpcsényi Laura, Szilágyi Júlia, Papp Julianna)
  • I.kcs fiú csapat 3. hely (Kovács Fábián, Leszkovich Dávid, Kovács Bendegúz, Varga Levente, Szaszák Bence)
  • II.kcs. lány csapat 3. hely (Lukácsi Lenke, Földes Anna, Farkas Fiona, Szabó Míra, Czafik Kincső)
  • II.kcs.: Szilágyi Benedek 3. hely
  • II.kcs. fiú csapat 2. hely (Szilágyi Benedek, Kóródi Vencel, Németh Olivér, Szabó Kevin, Wurm Levente)
  • III.kcs. Kóródi Lőrinc 2. hely
  • III.kcs. fiú csapat 2.hely (Kóródi Lőrinc, Korner Attila, Kocsis Levente, Nagy Milán, Varga Levente)
  • IV.kcs. lány csapat 1.hely (Fekete Fanni, Magyar Rebeka, Horváth Renáta, Németh Martina)
  • IV.kcs.: Riesner Olivér 3.hely
  • IV.kcs. fiú csapat 2. hely (Riesner Olivér, Köppe Márk, Kállai Milán, Király Roland)

Diákolimpia Megyei Mezei Futóverseny eredményei:

  • Kóródi Lőrinc 3. hely

Az országos iskolatenisz bajnokság eredményei:

  • Kondor Balázs (4.a) 1.hely
  • Frint-Füsi Balázs (3.b) 3. hely