Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2010/2011

városi hittanversenyen első lett Horváth András (3. c), ezzel továbbjutott a megyei fordulóra, ahol 18. helyezést ért el.

A Flesch Károly Kulturális Központ által meghirdetett, „Lego világom...” c. rajzpályázaton első lett Horváth Kata (1. a), különdíjat kapott Farkas Flóra Borbála (2.a).

A győri Kölcsey-iskola által szervezett Ikerkönyvek-sikerkönyvek irodalmi vetélkedőn 1. helyezést ért el a felsősök négyfős csapata: Giczi Alexandra, Tóth Ágnes (5. a osztály) és Kránitz Réka, Pesthy Zsófia (6.b). A másik csapat, melynek tagjai - Holló Kata, Meszlényi Laura (5. a) és Makay Andrea, Nagy Nikolett (6. b) - 4. helyen végeztek.

Kisiskolások anyanyelvi és zenei vetélkedőjén első lett a 4.b csapata (Farkas Fanni, Schopf Borbála, Thullner Emília), második lett a 4.a csapata (Bocz Rebeka, Drobilits Eszter, Magyar Rebeka)

Az Ifjú kerékpárosok versenyének városi fordulóján első lett Molnár Péter (8.a), ezzel bejutott a megyei döntőbe.

nyelvÉSZ Országos Anyanyelvi Tanulmányi Verseny megyei fordulójánBorbély Bence (3.c) 2. helyezést ért el.

Friedrich Schiller Rezitationswettbewerb 8. osztály 1. helyezést ért el Makai Kendra (8. a), különdíjas lett Molnár Enikő Dóra (8. a).

A Haller-iskola által megrendezett BIT bajnokságon a 7-8. évfolyam csapata (Galgóczy Áron 7.b, Harangozó Tamás 7.b, Molnár Enikő 8.a) második helyezést ért el. Egyéniben ugyancsak második lett Harangozó Tamás (7.b).

Tolnai Boglárka:a Naprakész verseny 4. helyezettje lett (Fekete István Ált.Isk. Győr)

Az Öveges József Kárpát-medencei fizikaverseny megyei fordulóján első helyezést ért el Schopf Márton (8.a).

Timaffy László néprajzverseny megyei fordulóján 3. helyezést ért el az 5. a csapata: Galgóczi Anna, Németh Fanni, Varga Boglárka (segítőik voltak Kobl Zsolt és Németh Ádám)

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára négy tanulónk jutott be: Posta Martin 6.b, Bodor Dániel, Makai Kendra, Schopf Márton 8. a. Közülük Schopf Márton teljesített a legjobban, 6. helyezést ért el.

A Haller-iskolában rendezett városi vers-és prózamondó versenyen a következő eredmények születtek:

1-4. évfolyam, vers
1. hely:Horváth Kata (1. a)
Különdíjas lett:Házi Máté
5-6. évfolyam, vers
1. hely:Piller Katalin (5. a)
7-8.évfolyam, vers
3. hely:Lang Levente (8. a)

Oxford megyei angol versenyen az írásbeli és szóbeli fordulók után Zömbik Zsolt 6. b osztályos tanulónk 2. helyezést ért el korcsoportjában. Papp Richárd 7. a osztályos tanulónk korcsoportjának 3. helyezettje lett.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny területi fordulóján Lukácsi Levente 5.b osztályos tanuló több mint 1500 résztvevő közül 13. helyezést ért el.

'48-as kaszinó történelmi vetélkedőn második lett a 7. a csapata: Ellenrieder Mira, Süli Tekla, Szodfridt Júlia.

Jedlik Ányos országos fizikaverseny regionális döntőjében harmadik lett Rácz Gergő (7.b) és Schopf Márton (8.a), negyedik helyezést ért el Molnár Péter (8.a). Schopf Márton az országos döntőn ötödik lett.

Az angol városi vers-, és prózamondóversenyen a következő eredmények születtek:

3. évfolyam:
I.hely:Borbély Bence
különdíj:Roth Gábor
5. évfolyam:
I. hely:Meszlényi Laura
III. hely:Tóth Ágnes

Cziráki Lajos komplex képzőművészeti verseny megyei fordulóján 3. helyezett lett Molnár Enikő 8. a osztályos tanuló.

Megyei Német Országismereti Versenyen a következő eredmények születtek:
A 8. évfolyamosok között 2. helyezett lett a Bodor Dániel, Schopf Márton, Schultz Levente összeállítású csapat (8.a) és ötödik lett a másik 8.a osztályos csapat: Farkas Dóra, Horváth Anna, Németh Marcell.

Az országos közlekedési ismeretek verseny megyei fordulóján második lett Molnár Péter (8. a), hetedik Horváth Bálint (4. a).

A Móra-iskola által meghirdetett mese-, vers-és novellaíró pályázaton Szabó Dávid (4. b) munkáját 1. helyezéssel díjazták, harmadik lett Farkas Fanni (4. b).

Az országos történelem verseny megyei fordulóján Farkas Dóra 8. a osztályos tanuló 9. helyezést ért el.

Barsi Ernő Megyei Népdaléneklési Verseny területi fordulóján arany minősítést kaptak a következő tanulók:
Egyéni: Szodfridt Zsófia 1. a Schopf Borbála 4. b Szodfridt Boglárka 5. b Nagy Karolina 6. a
Kisegyüttes: Schopf Borbála 4. b, Galgóczi Anna 5. a, Tóth Ágnes 5. a, Grózer Bianka 5. b, Szodfridt Boglárka 5. b, Nagy Karolina 6. a Schopf Borbála továbbjutott a megyei döntőbe és ott ezüst minősítést kapott.

Fekete István irodalmi vetélkedőn iskolánk három csapata vett részt. Második helyezett lett a negyedik a-b csapata: Bocz Rebeka, Farkas Fanni, Thullner Emília. Negyedik helyezést értek el az 5. b-sek: Pesthy Sára, Szodfridt Boglárka és Török Virág.

Holenda Barnabás Matematikai Versenyen a 2.a osztály csapata negyedik lett, egyéniben Farkas Márk harmadik, Házi Máté negyedik és Farkas Flóra tizenegyedik helyezést ért el.

Kulturális Egyesület által meghirdetett vers –és prózamondó versenyen, az 5-6. osztályos versmondó kategóriában első lett Piller Katalin (5. a)

Bolyai matematikaversenyen a következő eredmények születtek:

Csapatverseny:
4. évfolyam2. hely (Bocz Rebeka, Thullner Emília, Magyar Rebeka)
5. évfolyam2. hely (Giczi Alexandra, Wisztercill János, Zadravec Liliána)
6. évfolyam2. hely (Schopf Barnabás, Devecz Tibor, Németh Sebestyén)
7. évfolyam1. hely (Rácz Gergő, Grózer Rebeka, Paulik Barbara)
8. évfolyam1. hely (Schopf Márton, Bodor Dániel, Molnár Péter)
Egyéni verseny:
4. évfolyam2. hely Bocz Rebeka és Thullner Emília
7. évfolyam2. hely Rácz Gergő 3. hely Grózer Rebeka
8. évfolyam1. hely Schopf Márton 2. hely Bodor Dániel

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulóján iskolánk két csapata is első helyen végzett, és ezzel bejutott az országos döntőbe: 13. c 
Borbély Bence
Csöllei Bálint
Kállai Csenge
Palenik Vendel
4.b
Farkas Fanni
Novák Adrienn
Schopf Borbála
Thullner Emília
A 4. b csapata az országos döntőn is első helyezett lett!

Az ’56-os kaszinó történelmi vetélkedőn 1 helyezést ért el a 8. a osztály fiúcsapata (Bodor Dániel, Lendvai Levente, Schopf Márton), másodikak lettek a 8. a osztályos lányok (Baranyai Evelin, Farkas Dóra, Makai Kendra).

Bolyai Matematika Csapatversenyen harmadik lett a 3. c osztály csapata (Borbély Bence, Csöllei Bálint, Palenik Vendel, Roth Gábor), negyedikek lettek a 3. b-sek.