Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Étlap

Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2013/2014

Tanulmányi versenyek
Magyar nyelv

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára két tanulónk jutott be, Molnár Melani (5.a) és Papp Imola (7.b). Papp Imola a megyein 4. helyezést ért el.

Czuczor Gergely nyelvművelő verseny megyei fordulóján negyedik helyezést ért el Giczi Alexandra (8.a).

Nyelvész verseny megyei fordulónak eredményei: Zajácz András (2.b) 1. hely
Kóródi Vencel (3.b) 1. hely
Ezzel mindketten bekerültek az országos fordulóba.
Papp Ágoston Lőrinc (3.a) 3. hely
Palkovits Róbert (1.b) 3. hely
Stárits Tamás (1.b) 4. hely

Nyelvünk és otthonunk irodalmi és nyelvhasználati versenyen első helyezett lett a 8.ab csapata: Giczi Alexandra, Szodfridt Boglárka, Tóth Ágnes, Zadravec Liána.

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti fordulóján a következő eredmények születtek:
2. hely 3.b csapata: Fekete Vanessza, Kóródi Vencel, Kun Eszter, Lőrincz Aisa
3. hely 3.a. csapata: Farkas Fióna Szonja, Papp Ágoston, Proity József, Nagy Lilla Júlia

Gerencsér Éva helyesírási verseny városi fordulóján ötödik lett Lang Laura (4.a)

Iskolánk „Kisiskolások anyanyelvi és zenei vetélkedőjé”-nek ujhelyis helyezettjei:
arany fokozat: Kovács Krisztina, Novák Zia, Vátkai Lili (4.a)
ezüst fokozat: Horváth Boglárka, Jiling Kata, Kovács Nelli (4.b)

Magyar irodalom

Haller-iskola által rendezett városi vers-és prózamondó versenyen a következő sikerek születtek: Alsó tagozat
Pozsgai Huba (2.c) – próza – különdíj
Ágoston Eszter (3.b) – próza – 1. helyezés
Vajas Viola (3.a) – vers – különdíj
Kovács Nelli (4.b) – vers – 2. helyezés
Felső tagozat
Piller Katalin (8.a) – vers – 1. helyezés
Németh Laura (6.c) – próza – 2. helyezés

Móra mese-, novella- és versíró pályázaton a következő eredmények születtek:
1. hely Szilágyi Benedek 3.a
3. hely Pozsgai Huba 2.b
3. hely Szaszák Rubina 3.a

Az „Olvass velünk” c. vetélkedő országos döntőjében harmadik lett a hetedikesek csapata: Drobilits Eszter, Magyar Rebeka, Schopf Borbála.

Idegen nyelv

Az Oxford angol nyelvi verseny megyei fordulójának eredményei: Holló Kata 8.a 3. hely
Pesthy Kata Sára 8.b 4. hely
Tóth Ágnes 8.a 5. hely
Gyimóthy Zsófia 8.b 6. hely
Török Virág 8.b 7. hely
Hahn Bettina Anna 8.b 9. hely
Suhajda Márk 7.a és Novák András 7.a 12-12. hely

Az országos német nyelvi verseny megyei fordulójára több tanulónk jutott be: Schopf Borbála (7.b), Drobilits Eszter (7.a), Szabó Regina (7.a), Giczi Alexandra (8.a), Szodfridt Boglárka (8.b). Közülük Schopf Borbála volt a legeredményesebb, negyedik helyezést ért el.

A Fekete-iskola német országismereti megyei versenyén első lett a 7.b osztály csapata (Köppe Márk, Schopf Borbála, Thullner Emília). Második helyezést értek el a nyolcadikosok (Giczi Alexandra, Lukácsi Levente, Szodfridt Boglárka). Különdíjjal jutalmazták Thullner Emília és Lukácsi Levente teljesítményét.

A Fekete-iskola angol nyelvű vers-és prózamondó versenyének eredményei: 3. osztályos korcsoportban első lett Kondor Balázs (3.a), második Vajas Viola (3.a), 4. osztályos korcsoportban első helyezést ért el Tóth Trisztán (4.a).

Történelem

’48-as kaszinó történelmi versenyen első lett az iskola csapata: Gősi Máté (7.b), Szabó Dávid (7.b), Trapli Szabolcs (8.a)

’56-os kaszinó történelmi vetélkedő eredményei:
1. hely – Galgóczi Anna, Giczi Alexandra, Trapli Szabolcs
2. hely – Hahn Bettina Anna, Török Virág, Zadravec Liána
3. hely – Gyimóthy Zsófia, Pesthy Kata Sára, Szodfridt Boglárka
4. hely – Piller Katalin, Stencinger Dominik, Tóth Erik

Az ókor titkai című, az Ujhelyi-iskola által rendezett történelmi vetélkedő10 ujhelyis csapata közül a következők voltak a legügyesebbek:
1. hely Kállai Csenge, Kocsis Kata, Kovács Antónia 6.c
2. hely Bánfalvi Anna, Komló Eszter, Scherb Donát 6.a
3. hely Németh Laura, Palenik Vendel, Roth Gábor 6.c

Matematika

Bolyai-matematikaverseny eredménye:
Sebők Mátyás 5.a - 2. hely
Németh Martina 6.b - 3. hely
Giczi Alexandra 8.a - 3. hely

Bolyai Matematikai Csapatverseny körzeti forduló
A 3.b csapata 5. helyezést ért el ( Bekő Levente, Kóródi Vencel, Koszonits Patrik, Tolnai Péter).

Kalmár László országos matematikaverseny megyei döntőjén 8. helyet szerzett Kóródi Lőrinc (5.b), 9. lett Sebők Mátyás (5.a).

Holenda Barnabás regionális matematika-logika verseny eredményei:
egyéni
5. hely Kovács Gergő (2.b)
9. hely Zajácz András (2.b)
csapat
5. hely Kovács Gergő, Szalay Rómeó, Zajácz András (2.b)

Egyéb

Timaffy László megyei néprajzverseny eredményei: „Vásárfia” csapat 1. hely – Horváth Kata, Miholics Réka, Szalai Réka (4.a) „Ágacskák” csapat 1. hely – Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel (6.c)

A győri Fekete-iskola által szervezett Naprakész tanulmányi versenyen a következő eredmények születtek: Zajácz András (2.b) 1. hely
Kóródi Vencel (3.b) 1. hely

Az Erzsébet vetélkedő országos fordulóján első lett az „Ujhelyis fiúk” csapata (Gősi Máté, Riesner Olivér, Szabó Dávid 7.b), és harmadik az „Ujhelyis lányok” csapata (Patonai Csenge, Schopf Borbála, Thullner Emília 7.b).

Cziráki Lajos megyei komplex képzőművészeti verseny megyei döntőjén 2. helyezést ért el Lakatos Csilla (3.a)

városi hittanversenyen harmadik lett Sebők Mátyás 5.a és Tamás Milán 2.c osztályos tanuló.

Az "Abrakadabra Varázsiskola" című SNI-s tanulóknak kiírt csapatversenyen harmadik lett a Cére Mirella 4.b, Molnár Máté 4.a, Kurucz Dominik 2.b összeállítású csapat.

"Tiszán innen, Dunán túl" népdaléneklési verseny területi fordulóján a következő eredmények születtek.
Schopf Borbála arany fokozat, és továbbjutott a megyeire
Kállai Csenge arany fokozat
Kránitz Nelli ezüst fokozat
Papp Imola bronz fokozat

Tudásbajnokság c. megyei versenyen a következő eredményeket érték el tanulóink:
Papp Ágoston (3.a)
környezetismeret 5. hely
magyar 7. hely
matematika 11. hely
Tamás Milán (2.c) 
magyar 5. hely

A városi BIT bajnokságon elért eredmények a következők:
egyéni:
Sebők Mátyás 2. hely
csapat
Cseh Júlia, Roth Gábor, Sebők Mátyás 2. hely

A kunszigeti iskola által rendezett „Európa-nap” c. vetélkedőn a következő eredmények születtek:
2. hely: Gyimóthy Zsófia, Hahn Bettina Anna, Pesthy Kata Sára (8.b)
3. hely: Piller Katalin, Stencinger Dominik, Tóth Erik

Sportversenyek

városi ergométeres felmérés eredményei
2003
Csók-Takács Dominik 3.hely
2002
Kóródi Lőrinc 1.hely
2001
Nagy Regina 1.hely
Drobilits Eszter 2.hely
Bocz Ádám 2.hely
2000
Paulik Melinda 1.hely
Riesner Olivér 3.hely
1999
Pesthy Kata Sára 2. hely
Stencinger Dominik 3.hely

Labdarúgás diákolimpia körzeti döntő III. kcs. 2. hely (Sölétormos Máté, Czafik Ábel, Kállai Milán, Kocsis Levente, Csöllei Bálint, Palenik Vendel, Palenik Benedek, Szabó Attila, Lepsényi Márkó, Wurm Krisztián, Németh Zsombor, Steiner Mátyás)

városi mezei futóversenyen a következő eredmények születtek:
I. korcsoport lány
csapat – 3. hely
egyéni – Farkas Fióna 1. hely
I. korcsoport fiú
csapat – 2. hely
II. korcsoport fiú
egyéni – Kocsis Levente 3. hely
III. korcsoport lány
egyéni – Fekete Fanni 2. hely
III. korcsoport fiú
csapat – 2. hely
egyéni – Kállai Milán 1. hely, Czafik Ábel 3. hely
IV. korcsoport lány
egyéni – Magyar Rebeka 3. hely
IV. korcsoport fiú
egyéni – Riesner Olivér 3. hely

Lukácsi Levente (8.b) második helyezést ért el a tollaslabda diákolimpia országos döntőjében

2013.október 1. III.kcs. körzeti labdarúgó diákolimpia 1. hely

2013. október 3. Ujhelyi-iskola járási mezei futóversenye

I. kcsFarkas Fióna 1. hely
Gergely Anna 3. hely
II.kcsKocsis Levente 2. hely
Jiling Kata 3.hely
III.kcsFekete Fanni 2. hely
IV. kcs.Riesner Olivér 1.hely
Magyar Rebeka 1.hely

2013.október 8. Móra-iskola sportversenye
Akadályfutás : Horváth Renáta, Fekete Fanni, Bánfalvi Anna, Szentmihályi Natália 1. hely
Házi Máté, Kocsis Levente, Illés Tamás, Palenik Vendel 1. hely
Váltófutás: Farkas Flóra, Németh Martina, Gaál Fanni, Bánfalvi Anna 2.hely
Roth Gábor, Szabó Márk, Palenik Vendel, Kállai Milán 3. hely
Távolugrás: Fekete Fanni 1.hely
Rönkhajítás: Lepsényi Márkó 2.hely, Németh Zsombor 1.hely
Ingafutás: Kocsis Levente 2. hely

2013. október 17. II.kcs. körzeti labdarúgó diákolimpia 3. hely

Atlétika diákolimpia
III. korcsoport fiú
kislabda hajítás
3. hely Király Kornél
600 m
2. hely Czafik Ábel
4X100-as váltó
2. hely (Czafik Ábel, Csöllei Bálint, Illés Tamás, Szabó Márk)
3. hely csapat
Király Kornél, Csöllei Bálint, Szabó Márk, Illés Tamás, Házi Máté
IV. korcsoport fiú
1500 m
3. hely Riesner Olivér
4X100-as váltó
2. hely (Köppe Márk, Riesner Olivér, Stencinger Dominik, Trapli Szabolcs)
III. korcsoport lány
távolugrás
2. hely Fekete Fanni
magasugrás
1. hely Szabó Laura
2. hely Németh Martina
60 m
3. hely Miholics Hanna
600 m 
3. hely Németh Martina
4X100-as váltó (Fekete Fanni, Németh Martina, Szentmihályi Natália, Farkas Flóra)
3. hely
IV. korcsoport lány
kislabda hajítás
3. hely Török Virág
súlylökés
3. hely Meszlényi Laura
300 m
2. hely Pesthy Kata Sára
3. hely Zadravec Liána
4X100-as váltó (Pesthy Kata Sára, Török Virág,Paulik Melinda, Meszlényi Laura)
2. hely
3. hely csapat
Pesthy Sára, Paulik Melinda, Meszlényi Laura, Thullner Emília, Magyar Rebeka, Fekete Dóra

Tenisz diákolimpia országos döntő vigaszág 1. hely – Riesner Olivér, Szabó Dávid, Trapli Szabolcs

Diákolimpia Városi Mezei Futóverseny eredményei
I.kcs.: Gergely Anna 1. hely Köpcsényi Laura 2. hely I.kcs. lány csapat 2. hely (Gergely Anna, Köpcsényi Laura, Szilágyi Júlia, Papp Julianna) I.kcs fiú csapat 3. hely (Kovács Fábián, Leszkovich Dávid, Kovács Bendegúz, Varga Levente, Szaszák Bence) II.kcs. lány csapat 3. hely (Lukácsi Lenke, Földes Anna, Farkas Fiona, Szabó Míra, Czafik Kincső) II.kcs.: Szilágyi Benedek 3. hely II.kcs. fiú csapat 2. hely (Szilágyi Benedek, Kóródi Vencel, Németh Olivér, Szabó Kevin, Wurm Levente) III.kcs. Kóródi Lőrinc 2. hely III.kcs. fiú csapat 2.hely (Kóródi Lőrinc, Korner Attila, Kocsis Levente, Nagy Milán, Varga Levente) IV.kcs. lány csapat 1.hely (Fekete Fanni, Magyar Rebeka, Horváth Renáta, Németh Martina) IV.kcs.: Riesner Olivér 3.hely IV.kcs. fiú csapat 2. hely (Riesner Olivér, Köppe Márk, Kállai Milán, Király Roland)

Diákolimpia Megyei Mezei Futóverseny eredményei: Kóródi Lőrinc 3. hely