Az alapítvány céljai:
  • A gyerekek iskolai nevelési feltételeinek anyagi támogatása.
  • Mozgás- és mozgáskultúra fejlesztő eszközök megteremtése és beszerzése az iskola profiljának megfelelően.
  • A versenysportok lehetőségének megteremtése, és annak elősegítése, hogy a lehetséges sportolók minél több versenyen vehessenek részt.
  • A versenyek tanulókat terhelő költségeihez való hozzájárulás.
  • A nyelvtanulás feltételeinek megteremtése. Nyelvtanulási célú külföldi cserecsoportok kiépítése a tanulók részére, továbbá az ilyen képzés (nyelvgyakorlat) költségeihez való hozzájárulás.
  • A különösen tehetséges, vagy rászoruló gyermekek egyéni képzéséhez történő anyagi hozzájárulás.
  • A tanulók iskolai tevékenységével kapcsolatos technikai eszközök és egyéb anyagok beszerzése.
  • Korszerű nevelést segítő információhordozók beszerzése, valamint a szülők, nevelők pszichológiai, pedagógiai tájékozottságát segítő előadások szervezése.