Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2009/2010

Informatika

A Haller-iskola által rendezett Bit bajnokságon a következő eredmények születtek:

Egyéni verseny:
1. helyezett:Lapincs Mátyás 8.b
2. helyezett:Tintér Boldizsár 8.b
2. helyezett:Harangozó Tamás 6.b
Csapatverseny:
1. helyezett:7-8. évfolyam (Fenyvesi Péter, Lapincs Mátyás, Tintér Boldizsár)
2. helyezett:5-6. évfolyam (Harangozó Tamás, Hegyi Erika, Tóth Gábor


Magyar nyelv

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára három tanuló jutott be a 7. a osztályból: Bodor Dániel, Makai Kendra és Schopf Márton. Schopf Márton a 7. helyet szerezte meg.

Nyelvész verseny megyei fordulóján 1. helyezett lett Borbély Bence (2.c).


Magyar irodalom


A

városi vers-és prózamondó verseny

en első helyet szerzett Piller Kata (4.a).


„Könyvekkel a galaxisban” olvasóverseny

en a következő eredmények születtek:


5. évfolyam


Az 5. b osztály csapata (Makay Andrea, Pesthy Zsófi, Schopf Barnabás) harmadik lett.


6. évfolyam


Hatodik helyet szereztek a 6. b osztályosok (Rácz Gergő, Szentmihályi Dániel, Szilágyi Szabolcs)


8. évfolyam


Második helyen végzett a 8. a egyik csapata (Nagy Annamária, Nagy Bálint, Olasz Evelin), harmadik helyezett lett a másik 8. a osztályos csapat (Nagy Martina, Pomsár Klaudia, Szilágyi Regina)


A Móra-iskola által meghirdetett mese-, vers-és novellaíró pályázaton első lett Gősi Máté és Szabó Dávid (3.b) és különdíjat kapott Hahn Anna Bettina (4.b).


Fekete István Általános Iskola által megrendezett, kompetencia alapúirodalmi vetélkedő 5. – 6. osztályos korcsoportjában első lett az 5.b csapata (Makay Andrea, Pesthy Zsófi, Schopf Barnabás)

A Mosonmagyaróvári Kulturális Egyesület által meghirdetett meseíró pályázaton 1.helyezést ért el Thullner Emília (3. b)


Matematika

A Nemzetközi Kenguru Matematika Verseny megyei fordulóján 

a következő tanulók értek el jó eredményt:

2. évfolyam:
Csöllei Bálint2.c6. hely
Komló Eszter2.a6. hely
Zierer Rozália2.a6. hely
Scherb Donát2.a9. hely
3. évfolyam:
Thullner Emília3.b6. hely
Farkas Fanni3.b7. hely
Magyar Rebeka3.a10. hely
4. évfolyam:
Lukácsi Levente4.b4. hely
6. évfolyam
Rácz Gergő6.b8. hely

Marót Rezső megyei matematikaversenyen 8. helyezést ért el Paulik Barbara (6.b), kilencedik lett Szentmihályi Dániel (6.b)

városi Bolyai matematikaversenyen a következő eredmények születtek:
Egyéni verseny:
4. évfolyam
2. helyezés: Lukácsi levente
3. helyezés: Wisztercill János Márk
5. évfolyam
3. helyezés: Kránitz Réka
6. évfolyam
1. helyezés: Szentmihályi Dániel
Csapatverseny.
4. évfolyam
1. helyezés (Lukácsi Levente, Wisztercill János Márk, Szodfridt Boglárka)
5. évfolyam
2. helyezés (Kránitz Réka, Chen Meng Jia, Németh Sebestyén)
6. évfolyam
2. helyezés (Szentmihályi Dániel, Grózer Rebeka, Radák Írisz)

Bolyai matematika csapatversenyen 3. lett a 4. b csapata (Bednarik Marcell, Lukácsi Levente, Vajthó Réka, Zadravec Liána)


Történelem

Széchenyi emlékére rendezett 3 fordulós vetélkedő döntőjébe két 7.a osztályos csapat jutott be és negyedik-ötödik helyet szereztek.

Az országos történelem verseny megyei fordulójára két tanuló jutott be (Schopf Márton 7.a, Böhm Róbert 8.a)

'48-as kaszinó történelmi vetélkedőn első lett a 7. a osztályos lányok csapata: Baranyai Evelin, Farkas Dóra, Makai Kendra. A második helyet szerezték meg a 7. a osztályos fiúk: Bodor Dániel, Lendvai Levente, Schopf Márton.

A Hunyadi Diákmozgalomért Alapítvány által szervezett „’56-os kaszinó és történelmi játék” vetélkedőn első lett a 8. a csapata (Böhm Róbert, Cséfalvay Bálint, Hunyaddobrai András) második helyezést ért el a 8. b csapata (Németh Máté, Tintér Boldizsár, Vida Tamás)

A Móra-iskola által a városegyesítés 70. évfordulója tiszteletére rendezett vetélkedőn első lett a 8. b fiúcsapata (Lapincs Mátyás, Németh Máté, Tintér Boldizsár, Vida Tamás), második helyezést ért el a 8. a csapata (Böhm Róbert, Cséfalvay Bálint, Hunyaddobrai András, Winkler Krisztián) és ötödikek lettek a 8. b osztályos lányok (Borbély Dorottya, Csonka Bettina, Holló Szelina, Miks Dominika).


Idegen nyelv

Oxford megyei angol versenyen:
Zömbik Zsoltmegyei 4. helyezett
Polónyi Milánmegyei 7. helyezett
Süli Teklamegyei 8. helyezett
Papp Richárdmegyei 9. helyezett

városi angol versmondó versenyen iskolánk 4. évfolyamos tanulói közül a következők értek el helyezést:
Az országos német nyelvi verseny megyei fordulójára 4 tanuló jutott be (Schopf Márton 7.a, Hunyaddobrai András 8.a, Szalai Tamás és Vida Tamás 8.b), itt Schopf Márton 2. helyezést ért el.

1. helyezett: Tóth Ágnes 4.a
2. helyezett: Meszlényi Laura 4.a 
3. helyezett: Török Virág 4.b. 

Megyei Német Országismereti Versenyen a következő eredmények születtek: A 7. évfolyamosok között 3. helyezett lett a Bodor Dániel, Schopf Márton, Schultz Levente összeállítású csapat (7.a) és negyedik lett a másik 7.a osztályos csapat: Farkas Dóra, Horváth Anna, Németh Marcell.


Fizika

A Darnózselin megrendezett Jedlik Ányos országos fizikaverseny regionális fordulóján, első helyezést ért el Schopf Márton (7.a), második helyezést Molnár Péter (7.a) Schopf Márton az országos fordulón 3. díjban részesült.


Rajz

Cziráki Lajos komplex képzőművészeti verseny megyei fordulóján 2. helyezett lett Kállai Csenge 2.c osztályos tanuló.

"Fecske Éve" poszter pályázaton az alsó tagozatos kategóriában első lett Kállai Csenge 2.c osztályos tanuló.


Ének-zene

területi népdaléneklési versenyen

arany minősítést kapott:
Kállai Csenge2. c
Grózer Bianka4. b
Tóth Ágnes4. a
Nagy Karolina5. a
Tóth Gábor6. a
ezüst minősítést kapott:
Házi Kata3. b
Schopf Borbála3. b
Szodfridt Boglárka4. b
Gellér Bianka5. a


megyei népdaléneklési versenyen arany minősítésben részesítették Kállai Csenge 2. c osztályos tanulót
.