Ujhelyi Imre Általános Iskola

9200 Mosonmagyaróvár Ujhelyi Imre u. 69.

Aktuális

Majoroki Iskola Tanulóiért

Alapítvány támogatása

adószám:

18970049-1-08

------------

Tájékoztató a köznevelési intézmények részére a magyar gyermekvédelmi rendszer működéséről

------------

Idegen nyelvi mérés

Héja a suliban

Étkezés

Örökségünk - Videó

Az "Örökségünk" mozgalom országos klippályázatán több mint száz videó közül a "Legkreatívabb videó" címet nyerte el iskolánk klipje.


Majoroki Iskola Tanulóiért Alapítvány

Alapítványi kapcsolatok

Kapcsolódó linkek

2012/2013

Magyar nyelv

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny megyei fordulójára 4 tanuló jutott be: Farkas Fanni, Papp Imola, Schopf Borbála 6.b, Posta Martin 8.b. Közülük Schopf Borbála volt a legeredményesebb, negyedik helyezést ért el.

Bolyai anyanyelvi csapatverseny körzeti fordulóján harmadik lett a 4.b és a 6.b csapata.
A 4. b csapatának tagjai: Kaltenecker Vanda, Klena Lili, Kóródi Lőrinc, Novánszky Petra
A 6. b csapatának tagjai: Farkas Fanni, Patonai Csenge, Schopf Borbála, Thullner Emília

Czuczor Gergely megyei nyelvművelő versenyen Schopf Barnabás (8. b) 5. helyezést ért el, Posta Martin (8.b) 11. helyezett lett.

Magyar irodalom

Haller-iskola által rendezett vers-és prózamondó verseny eredményei a következők:

1-2. osztályos próza
2. helyPapp Ágoston 2.a
3-4. osztályos vers
3. helyMeszlényi Regina 3.a
3-4. osztályos próza
1. helyHorváth Kata 3.a
5-6. osztályos vers
3. helyMagyar Rebeka 6.a
7-8. osztályos vers
1.helyPiller Katalin 7.a
7-8. osztályos próza
3. helyGalgóczi Anna 7.a

Móra-iskola által meghirdetett novellaíró pályázaton a következő eredmények születtek:

2. osztályos korcsoport:
1. hely:Lakatos Csilla (2.a)
2. hely:Márton Réka (2.a)
3. hely:Fazekas Jázmin (2.a)
Különdíjas:Szilágyi Benedek (2.a)
3. osztályos korcsoport:
1. hely:Horváth Kata (3.a)
5. osztályos korcsoport:
1. helyTánczos Réka (5.b)

Szövegértési versenyen harmadik lett Miholics Hanna (5.b), negyedik Németh Martina (5.b)

Kulturális Egyesület által szervezett versmondó versenyen második lett Piller Katalin (7.a)

Móra-iskola versmondó versenyén második lett Piller Katalin (7.a)

Matematika

A városi Bolyai matematikaversenyen a következő eredmények születtek:

Egyéni:
4. évfolyam:
1. hely Kóródi Lőrinc és Sebők Mátyás
7.évfolyam: 
4.hely Lukácsi Levente 
8. évfolyam:
1. hely Schopf Barnabás
Csapat:
4. évfolyam: 1. hely

Bolyai matematika csapatverseny körzeti fordulóján hatodik lett a 4. a csapata: Házi Máté, Farkas Márk, Illés Tamás, Szabó Márk.

Varga Tamás Matematikaverseny megyei fordulóján Giczi Alexandra (7.a), 13. lett .

A Bendegúz Akadémiai levelezős verseny országos döntőjén 8. lett Kovács Gábor (6.b).

Történelem

A ’48-as kaszinó történelmi vetélkedőn első helyen végzett a 7.a csapata: Galgóczi Anna, Giczi Alexandra, Trapli Szabolcs, másodikak lettek a 7.b-sek: Gyimóthy Zsófia, Pesthy Sára, Szodfridt Boglárka

Az ’56-os kaszinó történelmi vetélkedőn első helyezést ért el a 8. ab csapata (Kóródi Márton, Németh Sebestyén, Schopf Barnabás), másodikak lettek a 8.b-s lányok (Kránitz Réka, Makay Andrea, Smuk Liliána).

Idegen nyelv

Angol nyelv

Oxford nyelvi versenyen 
Kóródi Márton 5. korcsoport (8.osztály) megyei 6. helyezett
Holló Kata 4. korcsoport (7.osztály) megyei 9. helyezett
Török Virág 4. korcsoport (7.osztály) megyei 10. helyezett
Pesthy Kata Sára 4. korcsoport (7.osztály) megyei 12. helyezett

Megyei Angol nyelvű vers- és prózamondó versenyen
Bakcsy- Magyarosy Márk (4.a) bronz minősítés
Quittner Orsolya Sára (5.c) bronz minősítés
Geisbühl Lujza (6.a) arany minősítés

Német nyelv

A Bendegúz Akadémiai levelezős verseny országos döntőjén 11. lett Komló Eszter (5.a).

Timaffy László néprajzverseny megyei döntőjében a következő eredmények születtek:

3-4. osztályosok 6. hely (Kóródi Lőrinc, Lakatos Balázs, Palenik Benedek 4.ab)

5-6. osztályosok 3. hely (Kállai Csenge, Kovács Antónia, Palenik Vendel 5.c)

7-8. osztályosok 5. hely (Galgóczi Anna, Holló Kata, Németh Fanni 7.a)

Informatika

A Haller-iskola által rendezett BIT bajnokságon a következő eredményt érték tanulóink:
Csapatverseny:
5-6. osztályosok
2. hely(Kovács Gábor, Magyar Rebeka, Roth Gábor)
Egyéni verseny:
5-6. osztályosok
1. helyKovács Gábor 6.b
2. helyMagyar Rebeka 6.a
Rajz

Cziráki Lajos megyei képzőművészeti verseny

 
Lakatos Csilla 2. osztály 
1. helyezett
 
Kállai Csenge 5. osztály 
3. helyezett
Ének-zene

Népdaléneklési verseny területi forduló

Papp Ágoston2. aezüst fokozat
Mihalics Réka3. aezüst fokozat
Szodfridt Zsófia3. aarany fokozat
Szabó Bence3. aarany fokozat
Kállai Csenge5. carany fokozat
Kránitz Nelli5. barany fokozat
Papp Imola6. barany fokozat
Schopf Borbála6. barany fokozat
Grózer Bianka7. bezüst fokozat
Nagy Karolina8. aarany fokozat

megyei népdaléneklési versenyen minden továbbjutó versenyzőnk arany minősítést kapott.

Szabó Bence3. a
Kállai Csenge5. c
Bodzafa énekegyüttes (Berki Cintia 8.a, Gellér Bianka 8.a Kerecsényi Antónia 8.a, Nagy Karolina 8. a, Piller Katalin 7.a, Grózer Bianka 7.b, Papp Imola 6.b, Schopf Borbála 6.b, Vajtu Annabell 6.a )Sport

Atlétika körzeti verseny eredményei:
II. kcs.: fiú csapat 2. hely (Illés Tamás, Szabó Márk, Házi Máté, Sölétormos Máté, Kocsis Levente, Wurm Krisztián)
4X100 váltó 2.hely (Szabó Márk, Illés Tamás, Házi Máté, Kocsis Levente)
II. kcs. lány 3. hely (Farkas Flóra, Szentmihályi Natália, Varga Lili, Válint Zita, Novánszky Petra, Király Lilla)
III. kcs. lány 2. hely (Fekete Dóra, Fekete Fanni, Paulik Melinda, Bánfalvi Anna, Magyar Rebeka, Drobilits Eszter)
4X100 m váltó 1.hely (Fekete Fanni, Németh Martina, Magyar Rebeka, Thullner Emília)

600 m:3.hely Fekete Fanni 
2. hely Riesner Olivér
60 m:2. hely Bánfalvi Anna
3. hely Szabó Laura
IV. kcs.
Távolugrás:2. hely Kóródi Márton 
3. hely Szele Dániel
Súlylökés:1. hely Holló Kata
2. hely Makai Erika
100 m:3. hely Meszlényi Laura
1500m:1. hely Németh Benedek
Mezei futóverseny (2013. március 20.)
I. korcsoport – lányokcsapat 3. hely
Fazekas Jázmin
Gaál Lúcia
Márton Réka
Németh Blanka
Szabó Míra
I. korcsoport – fiúkcsapat 2. hely
Kóródi Vencel
Lang Pál Misa
Pesti Dorián
Samu Richárd
Szilágyi Benedek
II. korcsoport – lányokcsapat 3. hely
Bánfalvi Liza
Farkas Flóra
Jiling Kata
Kovács Nelli
Szentmihályi Natália
II. korcsoport – fiúkcsapat 2. hely
Illés Tamás
Kocsis Levente
Palenik Benedek
Sipos Bence
Szabó Márk
egyéni 3. hely
Szabó Márk
III. korcsoport – lányokcsapat 1. hely
Bánfalvi Anna
Fekete Fanni
Magyar Rebeka
Németh Martina
Thullner Emília
egyéni 3. hely
Fekete Fanni
IV. korcsoportcsapat 3. hely
Kóródi Márton
Kobl Zsolt
Németh Benedek
Posta Martin
egyéni 1.hely
Németh Benedek

Megyei Sakk-diákolimpia, csapatverseny I. hely A csapat tagjai: Kállai Milán, Giczi Alexandra, Módos Bianka, Kobl Zsolt